E Nabız Bilgi

Lioresal reçetesiz alınır mı

22.12.2022
Lioresal reçetesiz alınır mı

Lioresal reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere lioresal reçetesiz satılır mı ve lioresal reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Lioresal etken maddesi baklofen olan bir tür kas gevşetici tablet ilaçtır. Bazı beyin hasarı ve omurilikte oluşan hasarlardan dolayı kasların gerginleşmesi ve bunla beraber hareket kısıtlaması yaşanması durumunda kullanacağınız kas gevşetici bir ilaçtır.

Lioresal kullandıktan sonra hareket sınırınız ortadan kalkar ve fizik tedavi almanız kolaylaşır. İçeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz varsa veya alerji düşünceniz var ise doktorunuza danışarak ilacı kullanmanız tavsiye olunur. Yiyecek ve içeceklerde kullanımı ise yemeklerle beraber bol su ile alınız ve ilacı alırken alkol kullanmayın. Hamilelik döneminde veya hamile kalma düşünceniz varsa ilacı kullanmayınız eğer kullandıysanız doktorunuza danışmanız tavsiye olunur.

Lioresal reçetesiz alınır mı

Lioresal reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde lioresal ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Lioresal doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Lioresal reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Emzirme döneminde sütten geçen ilaç miktarı çok az olup kullanılmasında bir sakınca yoktur. Emzirme döneminde doktorunuzla irtibat halinde olmanız tavsiye olunur. Yetişkin yaş gruplarında ilacın nasıl kullanacağını doktorunuz yaşınıza ve hastalığın derecesine doz ayarlayarak size tavsiye edecektir. Çocuklarda ise kullanımı yaşına ve kilosuna bağlı olarak ilacın alım dozu farklılık gösterebilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Levotiron reçetesiz alınır mı

Exodex reçetesiz alınır mı

ignis reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.