E Nabız Bilgi

insidon reçetesiz alınır mı

22.12.2022
insidon reçetesiz alınır mı

insidon reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere insidon reçetesiz satılır mı ve insidon reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsidon sakinleştirici özelliği bulunan trisiklik antidepresanlar arasında yer almaktadır. İnsidon insan beynindeki kimyasal maddelerin etkisini değiştirerek etkisini gösterir. Her bir tablette 50 mg opipramon dihidroklorür bulunur. İlacın etkili olduğu hastalıklar ise şunlardır;

  • Anormal iç sıkıntısı ya da yaygın anksiyete olarak bilinen psikiyatrik hastalıklar
  • Sinirlilik veya gerginlik durumları
  • Uyku bozukluğu tedavisi
  • Dikkat eksikliği ve depresif durumlarda tedavisinde ile psikolojik hastalıkları yarattığı vücuttaki o semptomların tedavisinde etkilidir.

Bu ilaç antidepresanlar arasında yer aldığından dolayı psikiyatri uzmanı kontrolünde kullanılması gerekir.

insidon reçetesiz alınır mı

insidon reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde insidon ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. insidon doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. insidon reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Antidepresan ilaçların yan etkiler kaçınılmaz durumdur. İnsidon kullanmaya başlayanlarda ilk başlarda huzursuzluk normal olmayan sinirlilik, istemsiz ittireme, görmede bulanıklık, idrara çıkmada zorluk kalp atışını artması alerjik deri reaksiyonları, uyku hali ya da yorgunluk gibi belirtiler görülebilir. Yine de bu yan etkiler hafi düzeyde olsa da durumunuzu doktorunla paylaşmanız faydalı olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Hippurin reçetesiz alınır mı

izotonik reçetesiz alınır mı

Haloperidol reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.