E Nabız Bilgi

Mide balonu SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Mide balonu SGK karşılıyor mu

Mide balonu SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere mide balonu SGK ödüyor mu, mide balonu devlet karşılıyor mu ve mide balonu devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Mide balonu, mideye yerleştirilir ve içi hava veya sıvılar ile doldurulup şişirilen bir çeşit silikon balonlardır. Çeşitli egzersizler ve diyetlerle kilo veremeyen ve ameliyat olmakta istemeyen bazı hastaların tercihidir. Mide balonu genellikle uygulandıktan 6-12 ay arası süre sonrası çıkartılmaktadır.

Mide balonu uygulanan kişilerde komplike olarak barsak tıkanıklığı, mide delinmesi, mide kanaması, bulantı nadir olsa bile görülebilmektedir. Mide balonunun özelliğine genel olarak bakacak olursak porsiyonlarınız küçülmesine, yeme periyotlarınızda azalmaya gitmede yardımcı olur. Böylece karnınızı az yiyecekle uzun süre tok hissine kapılmış oluyorsunuz. Ayrıca mide balonu uygulanan kişilerde şeker hastalığı, gut hastalığı ve kolesterol gibi hastalıklarda ciddi ölçülerde gerilme olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir.

Mide balonu SGK karşılıyor mu

Mide balonu SGK karşılıyor mu? Sorusunun cevabı hayır olacaktır. Mide balonu sigorta tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Mide balonu olmak isteyen hastalar ücretlerini yapması gerekmektedir. Türkiye’de mide balonu ameliyatı $3,000 ile $6,000 fiyatı aralığında yapılmaktadır.

Mide balonu hangi hastanelerde yapılır?

Mide balonu için hangi hastaneye gidilir ve hangi bölümde yaptırabilir gibi sorular gelmektedir. İlk olarak kesinlikle uzman hekime gitmelidir. Hastanelerde bulunan obezite, metabolik cerrahi uzmanı ve genel cerrahi uzman hekimleri bakabilmektedir. Mide balonu çok riskli olduğundan dolayı özel hastaneler olduğunda iyi araştırılması gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Metpamid SGK karşılıyor mu

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.