E Nabız Bilgi

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere meteospasmyl SGK ödüyor mu, meteospasmyl devlet karşılıyor mu ve meteospasmyl devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Meteospasmyl, beyaz renkli kapsüllerden oluşan ve içerisinde alverin sitrat ve simetikon adlı etkin ana maddeler bulunan bir spazm çözücü ilaçtır. İlacın kullanım amacı şişkinlik ve gaz problemlerini gidermektir. Bu nedenle bağırsak rahatsızlıkları için kullanılmaktadır.

İlacı ezerek ya da çiğneyerek tüketilmemesi gerekir. İlaç yemek öncesi veya ağrı başladığında bir bardak suyla tüketilmesi daha doğru olacaktır. Bu ilaç sadece yetişkenlerin kullanımı için uygundur. Çocukların kullanması oldukça sakıncalıdır. Meteospasmyl, sersemletici bir etkiye sahip olabilir. Bu durumda makine ya da araç kullanımı söz konusuysa kesinlikle bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Ayrıca ilaç içerisindeki herhangi bir maddeye alerjik reaksiyon gösteriyorsanız bu ilacı kullanmamanız gerekir. Aynı zamanda hamile ve bebekli kadınların bu ilacı kullanması sakıncalıdır.

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet olacaktır. Doktor reçetesiyle meteospasmyl ilacı alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Meteospasmyl ilaç açıklamasında zayıflama alakalı bilgiler verilmediğinden kullanırken doktor önerisiyle alınması gerekmektedir. Meteospasmyl raf ömrü olarak 48 ay belirlenmiştir. Meteospasmyl aç mı tok mu alınır? Gibi sorular ise ağız yoluyla ve tok olarak alınmalıdır. Doktorun reçete edilmesiyle günde iki yada üç kez alınmaktadır.

Meteospasmyl emziren anneler kullanabilirmi

Anne sütüne geçip geçmediğine dair bilgiler bulunmadığından Meteospasmyl kullanırken süt verilmemesi gerekmektedir. Meteospasmyl olası yan etkilerinden dolayı kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Meteospasmyl ilacı bulantı, hafif uyuşukluk hali, alerjik döküntüleri ve baş ağrısı gibi olası yan etkiler görülebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Meteospasmyl işe yaramıyor

Yetişkinlerde gaz giderici ilaçlar

Batikon SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.