E Nabız Bilgi

Metpamid SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Metpamid SGK karşılıyor mu

Metpamid SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere metpamid SGK ödüyor mu, metpamid devlet karşılıyor mu ve metpamid devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Metpamid, damar yoluyla ya da kas içine enjekte yoluyla uygulanan kusma önleyici bir ilaçtır. Beynin kusma ile ilgili bölümünü uyaran bir özelliği vardır. İçerisinde metoklopramid etkin ana maddesi bulunmaktadır. Mide bulantısı ve kusmaya karşı oldukça etkili bir ilaçtır.

İlacı kullanmadan önce içerisindeki etkin ve yardımcı maddelere bakmanız ve alerjik reaksiyona sebebiyet verecek bir durum söz konusuysa ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Aynı zamanda bağırsak ya da mide de yırtılma, kanama gibi bir durum söz konusuysa yine bu ilacı kullanmanız oldukça sakıncalıdır. Metpamid kullanmadan en az 4 gün önce bağırsak ya da mideden cerrahi bir müdahale yaşadıysanız kullanmamanız gerekmektedir. Hamile ve bebekli kadınlarında bu ilacı kullanmaları oldukça tehlikelidir.

Metpamid SGK karşılıyor mu

Metpamid SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı evet olacaktır. Metpamid doktor reçetesiyle alındığında SGK tarafından ödemesi ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Metpamid ilacı bulantı ve kusmalar için daha çok kullanılmaktadır. Metpamid ilacı doktor önerisi olmadan kesinlikle kullanılmamaktadır. Metpamid aile hekimi tarafından yazma yetkisi bulunmaktadır.

Metpamid tablet kaç yaş için?

Metpamid ilacı 1-18 yaş arası genç ve çocuklar için kullanılmaktadır. Diğer tedavilerde kusma ve bulantılarda etkili olmadığında Metpamid ilacı doktor tavsiyesiyle alınmaktadır. Clopram 10 mg, metoplon, metoprax, nastifran, pramed, primsel ve vomepram gibi ilaçlar metpamid muadili olarak eczanelerde verilebilmektedir. Bilinç bozuklukları, varsanı, hayal görme ve kapl rahatsızlıkları gibi olası yan etkileri görülebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Batikon SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.