E Nabız Bilgi

Batikon SGK karşılıyor mu

13.01.2023
Batikon SGK karşılıyor mu

Batikon SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere batikon SGK ödüyor mu, batikon devlet karşılıyor mu ve batikon devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Batikon krem mikroplardan arındırılmak amacıyla antiseptik olarak tercih edilmektedir. Küçük sıyrıklarda, yanıklarda, basit cerrahi işlemlerde bölgede açık yaralar oluşmaktadır. Düzenli bakımı yapılmadığında bölgede enfeksiyon riski artabilmektedir. Bakım sırasında bazı antiseptik özellikli kremler tercih edilmektedir. Oluşabilecek rahatsızlıklara karşı önceden önlem alınabilmektedir.

Batikon krem mantar veya parazit kaynaklı deri enfeksiyonlarında da alternatif ilaç olarak kullanılmaktadır. İlaç piyasasında 20 g ve 70 g alüminyum tüplerde yer almaktadır. Tiroid bozuluğu bulunan kişilerde, 2 yaş altı çocuklarda ve iyoda karşı hassasiyeti bulunan kişilerde kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca ilk kullanımdan sonra bölgede aşırı yanma, ağrı ve kaşıntı hissediliyorsa doktorunuza danışmalısınız. Kostik yakıcı bileşik oluşturmasına karşı civalı bileşiklerle birlikte kullanılmamaktadır.

Batikon SGK karşılıyor mu?

Batikon SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır. Batikon SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Batikon eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.