E Nabız Bilgi

MHRS kayıtlı telefon numarası değiştirme

29.08.2023
MHRS kayıtlı telefon numarası değiştirme

Sağlık Bakanlığı’nın tüm vatandaşlara sunduğu Merkezi Hekim Randevu Sistemi sayesinde sağlık ile ilgili işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hiçbir yere başvuru yapmadan ve beklemeden, online olarak kısa sürede işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemler içerisinde adres bilgileri, telefon gibi iletişim bilgilerinizi değiştirmeniz mümkün.

MHRS üzerine üye bilgileriniz ile ya da e-devlet TC numaranız ve şifre bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Ardından hesap bilgilerim kategorisine tıklayarak girmeniz gerekmektedir. Hesap bilgilerim içerisinden iletişim bilgilerinizi seçiyorsunuz. Ardından mevcut cep telefonu numaranızı güncel cep telefonu numaranız ile değiştirip kaydet diyorsunuz. Adres bilgilerinizi, aile hekimi bilgilerinizi de MHRS üzerinden değiştirebilirsiniz. MHRS sistemi üzerinde güncel telefon numaranızın olması önemlidir. Hastane ile ilgili geri aranmanız gerektiğinde bu numaranıza geri dönüş yapmaktadırlar. Randevu işlemini tamamladığınız randevu gün ve saat bilgileriniz kısa mesaj yolu ile size iletilir. Randevunuza bir gün kala da hatırlatma mesajı gönderilir. Eğer MHRS sistemine e-devlet üzerinden giriş yapmak istemiyorsanız ve kendi üyeliğinizi oluşturmak istiyorsanız yeni üye seçeceğine tıklayabilirsiniz. Yeni üye olarak MHRS giriş bilgilerinizi ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bir diğer telefon numarası değiştirme yöntemi de Alo 182 çağrı merkezini aramaktır. Alo 182 üzerinden bağlantı kurduğunuz canlı operatörlere talebinizi iletmeniz dahilinde güncel telefon numarası değişikliğiniz anında yapılmaktadır. Adres bilgisi değişikliği yapmanız gerektiğinde de Alo 182 üzerinden bilgilerinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz. Daha hızlı bir çözüm için MHRS internet sitesi ya da mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.