E Nabız Bilgi

Hamazinc reçetesiz alınır mı

13.02.2023
Hamazinc reçetesiz alınır mı

Hamazinc reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere hamazinc reçetesiz satılır mı ve hamazinc hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ülkemizde genellikle 30 gr tüplerde satılan hamazinc krem, mantar enfeksiyonları ile bakteriyel enfeksiyonlar sebebiyle oluşan tahrişe dayalı pişik gibi durumların tedavisinde, basit (1 ve 2. Derece) yanıklarda kullanılabildiği gibi benzer sebeplerle oluşan çatlak ve yarılmalarda da kullanılabilir.

Hamazinc krem ne işe yarar?

Toplumda çatlak kremi olarak da tanınan bu krem çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. Örneğin

  • Enfesiyona bağlı pişiklerde
  • Basit yanık tedavilerinde
  • Emziren annelerin meme ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde
  • Tıraş gibi işlemler sonrası oluşan vücut tahrişlerinde vs.

Özetlemek gerekirse basit yanık, yaralanma ve tahrişler sonrasında kullanıldığında iyileştirici etkiye sahip bir kremdir.

Hamazinc krem nasıl kullanılır?

Bilindiği gibi ilaçların etkilerini tam gösterebilmeleri için doğru uygulama çok önemlidir. Bu sebeple de ilacı kullanmadan önce pröspektüsü okuyarak Hamazinc krem nasıl kullanılır? Sorusuna cevap bulup ona göre kullanmak en doğrusu olacaktır. İyileşmesi istenen yere hafifçe sürülüp ovalayarak ilgili bölgeye yayılması sağlanılır. Tahrişin veya yaranın büyüklüğüne göre gerekirse uygulandıktan sonra üzeri -gazlı bez kullanılarak- kapatılıp mikrop kapması önelenebilir.

Hamazinc reçetesiz alınır mı

Hamazinc reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden hamazinc reçetesiz olarak alınabilmektedir. Aile hekimi hamazinc kremi yazma yetkisi yoktur. Hamazinc krem uzman hekimler tarafından reçete edilebilir. hamederm plus, hametan 30 gr pomad, hemetan 50 gr pomad, hametan krem, vilkinson pomat, yessi %25 merhem ve yessi %5.35 krem gibi ilaçlar hamazinc muadili olarak eczaneler tarafından verilmektedir.

Hamazinc reçetesiz eczane fiyatı

Hamazinc krem %5.35 + %18 30 g’lık tüp 8699591350353 barkod numarası ve hamazinc krem %5.35 + %18 60 g’lık tüp 8699591350360 barkod numrası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Hamazinc krem reçetesiz eczane fiyatı 30.31 TL ve 60.79 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.