E Nabız Bilgi

janumet reçetesiz alınır mı

28.11.2022
janumet reçetesiz alınır mı

janumet reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere janumet reçetesiz satılır mı 2023 ve janumet hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Günümüzde kronik hastalık sahibi olmayan kişi sayısı oldukça düşüktür. En çok bilinen ve dünya üzerinde de en çok hasta sayısının meydana geldiği hastalık diyabet hastalığı olarak bilinmektedir.

Diyabet rahatsızlıklarında tedavi sürecinde yardımcı olarak kullanılan ilaçlar, hem öğünlerde insülin dizeylerini dengelemede kullanılırken hem de insülin salınımı konusunda da yardımcı olabilmektedir. İşte Janumet ilacı bu konuda öğünlerden sonra üretilmekte olan insülin düzeylerinin artmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede insülin miktarı dengelenerek vücudun ürettiği şeker miktarının düşmesine yardımcı olur. Janumet ilacının içeriğinde ise sitagliptin ile beraber metformin bulunmaktadır. Janumet ilacı ile beraber yeterli düzeyde glisemik kontrol durumunun sağlanmasına imkan tanınmaktadır. Diyabet hastalarında diyet ile beraber egzersize destek olarak kullanılırken dengeleme konusunda oldukça yardımcıdır.

janumet reçetesiz alınır mı 2023

janumet reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde janumet reçetesiz olarak satışı yapılmamaktadır. Uzman hekimlerin reçeteye yazmasından sonra janumet eczanelerden reçeteli olarak alınabilmektedir. Janumet reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

janumet yan etkileri nelerdir?

  • Rahatsızlık hissi
  • üşüme
  • bulantı
  • kusma
  • kilo kaybı
  • karın ağrısı
  • hızlı solunum alıp verme

gibi olası yan etkileri görülebilmektedir. Janumet aldıktan sonra bu yan etkileri görülürse hemen doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

janumet reçetesiz eczane fiyatı

Janumet film kaplı tablet 50 mg/1000 mg ilacı 8699636090947 barkod numarası, janumet film kaplı tablet 50 mg/850 mg ilacı 8699636090930 barkod numarası ve janumet film kaplı tablet 50 mg/500 mg 8699636090923 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. janumet reçetesiz eczane fiyatı 145.43 TL, 198.46 TL ve 442.43 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

  1. Xarelto reçetesiz alınır mı
  2. Wilkinson krem reçetesiz alınır mı
  3. qlairista reçetesiz alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.