E Nabız Bilgi

Metronidazol içeren ilaçlar

11.09.2023
Metronidazol içeren ilaçlar

Nitroimidazol antibiyotik olan bu etken madde ile vücutta bulunan bakteri ve parazitlerin oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Metrodinazol birçok hastalık tedavisinde kullanılır. Örneğin; bakteriyel vajitoz, trikomoniyaz, C.Difficilekolit, E.histolytica ve erken doğum tedavisinde kullanılır. Metrodinazol kullananların karşılaştığı yan etkiler sırası ile şöyledir:

  • Kusma
  • Kilo kaybı
  • Abdominal ağrı
  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi

Metrodinazol etken madde içeren ilaçlar aşağıda verilmiştir.

Biofleks Metrosel

Biofleks metrosel,bağırsaklarda amiplerin meydana getirdiği enfeksiyonların ve vajinal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Aç yada tok karnına alınabilir. Hamileliğin ilk üç ayında kesinlikle kullanılmamalı bu aylar geçtikten sonra doktor kontrolünde kullanabilirler. Emziren anneler için ise sütten bebeğe geçtiği için kullanılması tavsiye edilmez. Reçeteli bir ilaç olup ortalama fiyatı 22 TL’dir.

Exagyn 7 Vajinal Ovül

Exagyn vajinal fitil olup, vajinada meydana gelen bakterilerin, parazitlerin ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlara karşı kullanılan bir ilaçtır. Normal reçeteli bir ilaç olup fiyatı 75,90 TL’dir.

Flagyl

Mide, bağırsak, cinsel organlar, kan, beyin, akciğer ve kemiklerde meydana gelen enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Diğer kullanım alanları ise; diş enfeksiyonlarında, yaralanmalarda meydana gelen enfeksiyonlarda, ameliyat sonra meydana gelebilecek enfeksiyonlarda kullanılır.

Laronium

Bağırsak enfeksiyonlarında, karaciğer amibiyazisi ve vajinada meydana gelen enfeksiyon tedavisinde kullanılır. Normal reçete ile satılan bir ilaç olup fiyatı 18,90 TL’dir. 5.Limenda 7 Vajinal Ovül Vajinal enfeksiyonlara neden olan bakteri, parazit ve mantarlara karşı kullanılan bir ilaçtır. 6. Metirisin Aniden meydana gelen, uzun süre geçmeyen yani kronik olan diş eti enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaçtır. 7.Nidazol Amiplerin neden olduğu bağırsak ve karaciğerde meydana gelen enfeksiyon tedavisinde ve vajinal enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaçtır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.