E Nabız Bilgi

Wilkinson krem reçetesiz alınır mı

28.11.2022
Wilkinson krem reçetesiz alınır mı

Wilkinson krem reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere wilkinson krem reçetesiz satılır mı 2023 ve wilkinson krem hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Dimetil sülfoksit veya DMSO olarak da bilinen wilkinson krem ağrı ve iltihap tedavisinde oldukça etkili bir ilaçtır. Ayrıca kas spazmlarını, şişliği ve kas ağrısını hafifletmek için kullanılır. İlaç bu özelliklerinin yanı sıra yara ve yanıkların iyileşmesinde de etkilidir. İyi bir bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. wilkinson kremin en sık görülen yan etkileri şunlardır.

  • Vücutta kaşıntının olması
  • Vücutta yanma ve batma hissi

Bu yan etkiler tehlikeli değildir ve birkaç dakika sonra kendiliğinden geçer. Yan etkiler 24 saatten fazla sürerse, doktorunuza danışmalısınız. Güneş ışığına karşı hassasiyet pomadın nadir görülen yan etkilerinden biridir. Uzun süreli güneşte kalma deri döküntülerine ve ciltte kızarıklığa neden olabilir. Bazı kişilerde bu ilaçla baş ağrısı, ishal veya kusma olabilir. Hamilelikte pomadın güvenliğine dair herhangi bir çalışma yapılmadığından hamile kadınlar hamilelik sırasında pomad kullanmamalıdır. Anne sütüne geçebileceği ve bebek üzerinde istenmeyen etkilere neden olabileceği için emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Wilkinson Pomadı kullanırken vücudun etkilenen bölgelerine günde 2 kez uygulanması tavsiye edilir. Kremi vücudun etkilenen bölgelerine günde iki kez uygulayın ve eşit şekilde yayın. Daha etkili sonuçlar için birkaç dakika uyguladıktan sonra üzerini ince bir kumaş ile kaplayabilirsiniz.

Wilkinson krem reçetesiz alınır mı 2023

Wilkinson krem reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Wilkinson krem eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimlerce reçeteye yazıldığında SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Aile hekimi wilkinson kremi yazma yetkisi bulunmaktadır. Wilkinson krem kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Wilkinson krem reçetesiz eczane fiyatı

WİLKİNSON krem eczanelerde 8699789380018 barkod numarası ile yerini almaktadır. Wilkinson krem reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir. Eczaneler tarafından hamazinc krem, hamederm plus, hametan krem ve yessi %25 krem vb gibi ilaçlar muadili olarak verilebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.