E Nabız Bilgi

Tiyokolşikosid içeren ilaçlar

11.09.2023
Tiyokolşikosid içeren ilaçlar

Ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu etken maddenin vücuda verdiği bazı yan etkilerinden dolayı kullanımına kısıtlama getirilmiştir. 16 yaş altındaki çocukların kullanması tavsiye edilmez. Hamile iseniz ilacın etken maddenin bebeğe geçeceği için bebeği zarar görmemesi için alınmaması tavsiye edilir. Emzirme döneminde süte geçeceği için kullanımı tavsiye edilemez. Tiyokolşikosid içeren birkaç ilaç aşağıda verilmiştir.

Colciospa

Kas gevşetici olarak kullanılan bu ilaç aynı zamanda ergenlikte ortaya çıkan omurilik kaynaklıa ağrıların tedavisinde kullanılır. Kasların yeterli kasılmama durumunuz var ise kullanmayınız. İlacın içinde bulunan herhangi bir etken maddeye alerjiniz var ise kullanmayınız. Hamilelik ve emzirme döneminde bu ilacı kesinlikle kullanmamalısınız. 16 yaşından küçüklerin kullanması kesinlikle yasaktır.

Kenfix

Colciospa gibi bu ilaç da kas gevşetici olarak kullanılmaktadır. 16 yaşından sonra ortaya çıkan omurilikte meydana gelen ağrıların tedavisinde kullanılır. Kaslarınız kasılmaması gibi bir durumunuz var ise kesinlikle kullanmayınız. Gebelik düşünüyorsanız ve gebeyseniz bu ilaç kullanımı kesinlikle tavsiye edilmez. Emzirme döneminde sütten bebeğe geçeceği için kullanımı tavsiye edilmez. 16 yaşından küçük olan çocukların kullanması kesinlikle tavsiye edilmez.

Muscal

Colciospa ve kenfix ilaçlarında olduğu gibi kas gevşetici olarak kullanılır. Ergenlik döneminde ortaya çıkan kas ve omurilik ağrıların tedavisinde kullanılır. Kaslarınızda kasılmama gibi durum var ise ilacı kullanmayın. Gebelik ve emzirme döneminde ilacın kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. 16 yaş altı çocukların kullanılması tavsiye edilmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.