E Nabız Bilgi

Visanne reçetesiz alınır mı

29.11.2022
Visanne reçetesiz alınır mı

Visanne reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere visanne reçetesiz satılır mı 2023 ve visanne hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Visanne dokuyu almak için ameliyat olamayan veya ameliyat olup da doku yeniden gelişmiş olan kadınlarda endometrial doku gelişimini engellemek için kullanılır. Visanne, bu dokuyu çıkarmak için ameliyat olamayan veya ameliyat olmuş ancak doku yeniden gelişmiş olan kadınlarda endometriyal doku gelişimini önlemek için kullanılır. Yeni lezyon oluşumunu engeller ve var olan lezyonlarda ağrıyı giderir.

  • Doktorunuz başka bir nedenle Visanne reçete etmeye karar vermiş olabilir.
  • Visanne endometriozis tedavisinde kullanılır.

Endometriozis, rahim zarının (endometrium) rahim zarının dışında yer aldığı bir durumdur. Adet döngüsü sırasında her ay uterusun astarı kalınlaşır ve daha sonra kanama mekanizması ile vücuttan atılır. Rahim dışı bölgelerdeki endometriyal doku da kalınlaşır ancak kanama dönemlerinde vücut dışına atılamaz ve bulunduğu bölgede iltihaplanma ve ağrıya neden olur.

Visanne bu dokunun gelişimini engeller ve endometrioziste görüldüğü gibi alt karın bölgesindeki pelvis (kalça) bölgesinde yeni lezyonların oluşmasını engeller ve var olan lezyonlarda ağrıyı giderir.

Visanne yiyecekler ve aç karına alınabilir. Doktorunuz doz ayarlaması yapmadıysa günde 1 defa alınır. Visanne almayı unuttuğunuz durumlarda fazla doz almayınız.

Visanne reçetesiz alınır mı 2023

Visanne reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Visanne eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Visanne aile hekimi yazma yetkisi bulunmaktadır. Dienomet 2 mg 28 tablet ilacı 8681026050440 barkod numarası ile eczaneler tarafından muadili olarak verilebilmektedir.

Visanne reçetesiz eczane fiyatı

Visanne tablet 2 mg 28 tabletlik ambalaj ilacı 8699546010035 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Visanne reçetesiz eczane fiyatı 133.96 TL olarak güncellenmiştir. Visanne reçeteli olarak alındığında SGK belirli bir kısmını karşılamaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.