E Nabız Bilgi

Topamax reçetesiz alınır mı

06.12.2022
Topamax reçetesiz alınır mı

Topamax reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere topamax reçetesiz satılır mı 2023 ve topamax hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Topamax sara yani epilepsi hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Yetişkin kişilerde oluşan migren ataklarının tedavisinde etkili olmaktadır. Böbrek taşı düşürmeleri, göz tansiyonu olan kişiler Topamax kullanırken dikkat etmeleri gerekir. Yemeklerden önce veya sonra tok karına bol su içilerek alınması gerekir. Topamax, ağızdan alınan beyaz veya kirli beyaz bir tozdur. Topamax tabletleri aşağıdaki dozlarda mevcuttur.

  • 25 miligram
  • 50 miligram
  • 100 mg

Her tablet aşağıdaki aktif olmayan bileşenleri içerir. Topamax’ın kısmi başlangıçlı nöbetlerin tedavisinde etkili olduğu gösterilmiştir. Kısmi başlangıçlı nöbetler, fokal veya lokalize nöbetler olarak başlayan ancak sonunda tüm beyni kapsayacak şekilde yayılan nöbetlerdir. Topamax’ın, bilinç kaybı ve kas sertliği ile karakterize edilen bir nöbet türü olan birincil jeneralize tonik-klonik (PGTC) nöbetlerin tedavisinde de etkili olduğu gösterilmiştir. Nöbet tedavisinde kullanımına ek olarak, topamax’ın migren baş ağrılarını önlemesi de onaylanmıştır. Topamax doktorunuz tarafından başka bir nedenle reçete edilmiş olabilir.

Topamax reçetesiz alınır mı 2023

Topamax reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle birlikte temin edilebilir. Tablet çiğnenebilir. Uzman hekimlerce reçete edildiğinde SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Letop, noromat, topimol, xamate ve as topiram gibi ilaçlar topamax muadili olarak verilebilmektedir.

Topamax reçetesiz eczane fiyatı

TOPAMAX Film Tablet 100 mg 60 tabletlik ambalaj 8699593095085 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Topamax reçetesiz eczane fiyatı 230.60 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.