E Nabız Bilgi

Locoderm reçetesiz satılır mı

07.12.2022
Locoderm reçetesiz satılır mı

Locoderm reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere locoderm reçetesiz alınır mı 2023 ve locoderm hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Krem şeffaf, yarı renksiz görünümde olup, içeriğinde adrenal korteks içeren ve ciltte enfeksiyon dışı kızarıklık, pullanma gibi durumlarda kullanılır. Locoderm deri yüzeyinde meydana gelen herhangi bir mikroorganizmanın nedeni olmayan alerji, kızarıklık ve yangılı durumlarda kullanılan bir kremdir. Locoderm deri altında yatan hastalığı tedavi etmez sadece deri yüzeyinde meydana gelen durumları düzeltmeye yardımcı olur.

Locoderm nasıl kullanılır?

Locoderm derinin sıkıntılı olan yerine parmağınızla ince tabaka halinle yedirerek sürebilirsiniz. Daha iyi bir sonuç almak için deri yüzeyi temiz bir bezle veya sargı beziyle kapatılabilir. Deride oluşan kızarıklık ve alerjik kaşıntıya karşı günde 3 kere kullanabilirsiniz. Çocuklarda kullanımı kremin içinde bulunan adrenal korteks içerdiğinden çocukların büyüme hormonu salgısını durdurabilir. Bu nedenle, uzun süreli tedavi uygulanacaksa çocuğun boy ve kilosuna göre doz ayarlanmalıdır. Hamilelikte kullanımı krem uygulandığı zaman kremin etken maddeleri anne karnından bebeğe geçer ve hamilelik döneminde bu krem tavsiye edilmez.

Locoderm reçetesiz satılır mı 2023

Locoderm reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden locoderm ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Emzirme döneminde de anne sütünden bebeğe geçen kremin etken maddeleri bebeğe etki edeceğinden kullanımı tavsiye edilmez. Locoderm kremi hamilelik ve emzirme döneminde bilmeden kullandıysanız en yakın sağlık kuruluşuna veya eczaneye danışmanız önerilir.

Locoderm reçetesiz eczane fiyatı

LOCODERM Krem %0.1 30 g’lık tüp 8699566350029 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Locoderm reçetesiz eczane fiyatı 35.88 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.