E Nabız Bilgi

Levetirasetam Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

23.07.2022
Levetirasetam Yeşil Reçete mi Kırmızı Reçete mi

Levetirasetam yeşil reçete mi kırmızı reçete mi ile satın alınabileceği bilgisinden önce ilaç hakkında detaylı açıklamalar yapmak daha uygun olacaktır.

İlacın etken maddesi Levetirasetam’dır. Ağızdan alınan tablet formundadır. Sara nöbetlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. 16 yaş üzeri bireylerde kullanılması önerilmektedir. Halihazırda kullanılan epilepsi ilaçlarına ek olarak kullanılması da olasıdır. Alkol ile kullanılmaması önemlidir. Aç ya da tok karnına alınabileceği gibi yemeklerle birlikte alınması da mümkündür. Gebelik ve laktasyon döneminde kullanım için mutlaka doktora danışılmalıdır. Bir yan etki oluşur ve durum ciddileşirse derhal en yakın sağlık kurumuna gidilmelidir. Uykulu bir hal oluşturabildiğinden araba kullanımına elverişli bir ortam sağlamayacaktır. Halihazırda kullanılan farklı ilaçlarla etkileşime geçebilecektir. Dikkatli kullanılması önerilen bir ilaçtır.

Levetirasetam hangi Reçete ile satılmaktadır?

Levetirasetam yeşil reçete mi kırmızı reçete mi ile satıldığına dair geniş bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Levetirasetam ne kırmızı ne de yeşil reçete ile satılmaktadır sadece normal reçete ile satılan bir ilaçtır. Doktora danışılmadan ya da reçetesiz kullanılmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.