E Nabız Bilgi

Nidazol şurup reçetesiz alınır mi

03.12.2022
Nidazol şurup reçetesiz alınır mi

Nidazol şurup reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere nidazol şurup reçetesiz satılır mı 2023 ve nidazol şurup hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nidazol, beyazımsı krem renkli bir tablet ve etkin maddesi olarak metronidazol ile mikonazol nitrat olmaktadır. Nidazol vajinada oluşan yanma, kaşıntı, normal olmayan akıntılar ve şişme gibi durumların oluşmasında tedavi edici özelliği bulunan bir ilaçtır.

Nidazol alımından hemen 2 veya 3 saat içerisinde etkisini göstermeye başlar. Vucutta oluşan bakterilerin öldürülmesinde etkili olabilmektedir. Diş etlerinde oluşan enfeksiyonların tedavisinde de kullanılmaktadır. Nidazol 20 tabletlik ambalajlar halinde eczanelerde bulunur.

Nidazol şurup reçetesiz alınır mi 2023

Nidazol şurup reçetesiz alınır mi sorusunun cevabı evet olacaktır. Nidazol şurup reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Nidazol şurup reçeteli olarak alındığında devlet ödemesini karşılamaktadır. Aç veya tok karına bol su içilerek alınması gerekir.

Hamileliğin ilk 3. Ayında kullanılması uygun değildir. Emziren annelerinde nidazol anne sütüne geçmesi nedeniyle kullanması uygun olmaz. Doktorunuzun önerdiği doza göre alım yapmanız gerekir. Doktorunuz belirli bir doz ayarlaması yapmadıysa yetişkinler günde 3 doz alabilirler. Kadınlar cinsel organlarındaki enfeksiyon için kullanmaları durumunda 7 gün süreyle günde 2 defa almaları gerekir.

Nidazol şurup reçetesiz eczane fiyatı

NİDAZOL Oral Süspansiyon 200 mg/5 ml 100 ml’lik şişe ilacı 8699508700042 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Nidazol şurup reçetesiz fiyatı 34.01 TL olarak güncellenmiştir. Uzman hekimlerce nidazol şurup reçeteye yazıldığında SGK tarafından ücretsiz olarak alınabilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.