E Nabız Bilgi

Muscoflex reçetesiz satılır mı

02.12.2022
Muscoflex reçetesiz satılır mı

Muscoflex reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere muscoflex reçetesiz alınır mı 2023 ve muscoflex hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi Tiyokolşikosid olan bu ilaç ağızdan yutarak alınır.

Kas gevşetici özelliği sahip olan bu ilaç yetişkinlerde de 16 yaş itibari ile olan ergenlerde ani ortaya çıkabilen umur ilik kaynaklı kas kasılmalarında tedavi olarak kullanılmaktadır. Eğer bu ilacın etkin maddesine karşı veya yardımcı maddelerine karşı hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız. Aynı zamanda gebelik ya da emzirme dönemindeyseniz veya kas güçsüzlüğünüz var ise veya gebe kalma olasılığınız var ise ya da doğum kontrol yöntemi kullanıyorsunuz bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Bu ilacı doktorunuzun öneri veya yönergeleri doğrultusunda kullanmaya başlayınız ve bırakınız. Aynı zamanda yine doktorunuzun öneri ve yönergeleri süresince kullanınız. Bu ilacı yutarak kullanmanız gerekmektedir. İlacı çiğnemeyiniz.

Muscoflex reçetesiz satılır mı 2023

Muscoflex reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Muscoflex ilacı eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Muscoflex reçeteli olarak alındığında devlet tarafından ödemesi yapılmaktadır. Aile hekimi muscoflex ilacını reçeteye yazma yetkisi bulunmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bir takım yan etkileri olabilmektedir. Eğer kaşıntı, baygınlık, dudaklarda şişme, yutma veya nefes almada zorlaştıracak şekilde yüzde ve ağızda şişme, havale gibi yan etkiler görmeniz durumunda derhal doktorunuza irtibata geçiniz veya size en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurunuz. Bunlar oldukça ciddi yan etkiler olmaktadır. Bu ilacın hafif yan etkileri ise şu şekildedir: bulantı, kusma.

Muscoflex reçetesiz eczane fiyatı

Muscoflex Kapsül 8 mg 10 kapsüllük ambalaj ilacı 8699569150237 barkod numarası, muscoflex krem %0.25 30 g’lık tüp ilacı 8699569350064 barkod numarası ve muscoflex im enjeksiyonluk çözelti içeren ampul 4 mg/2 ml 6×2 ml’lik ampul 8699569750154 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Muscoflex reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL ve 36.37 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.