E Nabız Bilgi

Neurontin 800 reçetesiz alınır mı

02.12.2022
Neurontin 800 reçetesiz alınır mı

Neurontin 800 reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere neurontin 800 reçetesiz satılır mı 2023 ve neurontin 800 hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi gabapentin olan bu ilaç ağızdan alınmaktadır. Antiepileptik ilca grubunda yer almakta olup epilepsi ve nöropatik ağrı şikayetlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Nöropatik ağrı ise donma, ağrı, kramp, acı, ateş, sıcak, çarpıntı, ateş, uyuşma, batma, karıncalanma, hissizlik şeklinde kendini gösterebilmektedir. Eğer bu ilacın etkin maddesini veya yardımcı maddesine karşı bir hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise veya yeni başlayan Pankreas iltihabınız var ise bu ilacı kullanmayınız. Doktorunuz tarafından aksi söylenmedi müddetçe hamilelik döneminde kullanmamanız gereken bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer kullanırken hamile kaldığınızı fark edersiniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuzla iletişime geçerek doktorunuzun öneri ve yönergeleri doğrultusunda kullanmaya başlayınız veya bırakınız. Doktorunuzun önerdiği ve yönergeleri doğrultusu süresince bu ilacı kullanarak tedavi olmanız gerekmektedir.

Neurontin 800 reçetesiz alınır mı 2023

Neurontin 800 reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Neurontin 800 eczanelerden sadece reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Neurontin 800 uzman hekimlerce reçete edildikten sonra alınabilmektedir. Neurontin 800 reçeteli olarak alındığından devlet tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir takım yan etkiler olabilmektedir. Çok yaygın görülen yan etkiler ise şu şekildedir: koordinasyon eksikliği, ateş, enfeksiyon, uyuşukluk, yorgunluk, baş dönmesi olabilmektedir. Yaygın yan etkiler ise şu şekildedir: ciltte hassasiyet, olağan dışı göz hareketi, enfeksiyon, kulakta iltihaplanma, bulanık görme, bronşit, öksürük, kusma, bulantı, baş ağrısı, uyuma güçlüğü, titreme, çift görme, zihin karşıtlığı olabilmektedir.

Neurontin 800 reçetesiz eczane fiyatı

NEURONTİN Çentikli Film Tablet 800 mg 50 tabletlik ambalaj ilacı 8699532095534 barkod numarası ile kayıt edilmiştir. Neurontin reçetesiz eczane fiyatı 145.65 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Modiodal reçetesiz alınır mı

Majezik reçetesiz alınır mı

Ovitrelle reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.