E Nabız Bilgi

Ovitrelle reçetesiz alınır mı

01.12.2022
Ovitrelle reçetesiz alınır mı

Ovitrelle reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere ovitrelle reçetesiz satılır mı 2023 ve ovitrelle hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ovitrelle, kadınlarda yumurtlamayı (yumurtalıktan yumurtanın salınmasını) tetiklemek için kullanılır.

Ovitrelle, hamile kalmayı düşünen kadınlarda yumurtlamayı kolaylaştırmak amacıyla kullanılır. Ovitrelle, yumurtlamada güçlük çeken kadınlarda yumurtaların olgunlaşmasına yardımcı olmak için de kullanılır. Ovitrelle yalnızca bir sağlık uzmanının gözetiminde kullanılmalıdır. Ovitrelle kas içine enjeksiyon şeklinde verilir (kas içi enjeksiyon). Enjeksiyon size asağlık uzmanınız tarafından verilebilir. Olağan doz, uyluk veya kalçaya derin kas içi enjeksiyon olarak verilen 0.5 ml’lik bir enjeksiyondur.

Ovitrelle, hamile kalmayı ve çocuk sahibi olmayı düşünen kadınlarda yumurtlamayı kolaylaştırmak için veya yumurtlama sorunu yaşayan kadınlarda yumurtaların olgunlaşmasına yardımcı olmak için kullanılan bir ilaçtır. Rahimde olgun hale gelen yumurtalar 16 veya 20 mm büyüklükte olduktan sonra yumurta çatlatma iğnesi adı verilen Ovitrella iğnesi yapılır. Bu uygulama yapıldıktan yaklaşık 40 saat sonra gelişme gösteren yumurtalar karın boşluğu içerisinde kendiliğinden çatlayıp yumurtlama gerçekleşir. İğne yapıldıktan 12 saat sonra veya 36 saat sonrasında cinsel ilişkiye girilebilir. Bu durumda hamile kalma olasılığı da yükselir.

Ovitrelle reçetesiz alınır mı 2023

Ovitrelle reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Ovitrelle ilacı eczanelerden sadece reçeteli alınabilmektedir. Uzman hekimlerce ovitrelle uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Ovitrelle ilacı reçeli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Ovitrelle reçetesiz eczane fiyatı

Ovitrelle SC enjeksiyonluk çözelti için toz ve çözücü 250 mcg 1 flakonluk ambalaj 8699777790256 barkod numarası ve ovitrelle kullanıma hazır şırıngada enj. çözelti 8699777950308 barkod ile kayıt edilmiştir. Ovitrelle reçetesiz eczane fiyatı 84.69 TL ve 274.96 TL ile güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.