E Nabız Bilgi

Thincal reçetesiz satılır mı

10.02.2023
Thincal reçetesiz satılır mı

Thincal reçetesiz satılır mı yazımızda sizlere thincal reçetesiz alınır mı ve thincal hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Thincal’deki etkin madde orlistat’tır. Orlistat, sindirim sisteminizdeki enzimlerin yediğiniz yağın bir kısmını sindirmesini önleyerek çalışır. Bu sindirilmemiş yağ daha sonra vücudunuz tarafından atılır.

Sindirim sisteminizi etkileyerek yemekle aldığınız yağların yaklaşık üçte birinin sindirimini engeller. Mavi kapsüller içinde beyaz peletler şeklinde 120 mg orlistat etken maddesi içerir. 42 ve 84 kapsül içeren blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. Thincal’deki etkin madde orlistat’tır. Orlistat, sindirim sisteminizdeki enzimlerin yediğiniz yağın bir kısmını sindirmesini önleyerek çalışır. Bu sindirilmemiş yağ daha sonra vücudunuz tarafından atılır.

Thincal, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Önerilen doz, her ana öğünle alınan bir kapsüldür (120 mg). Bir öğünü atlarsanız veya yağsız bir öğün yerseniz, o öğün için thincal dozunu atlayabilirsiniz. Thincal’i doktorunuzun size söylediği süre boyunca almalısınız. İç çamaşırında yağlı lekelenme, akıntılı gaz, fekal aciliyet, yağlı dışkı, bağırsak hareketlerinde artış ve fekal inkontinans gibi yan etkiler meydana gelebilir. Thincal almaya devam ederseniz, ancak yağ alımınızı azaltırsanız, bu etkiler genellikle düzelir. Ana öğünde bir kapsül almayı unutursanız, unutulan bir dozu telafi etmek için çift doz almayınız. Sadece bu dozu atlayın ve bir sonraki ana öğünde bir sonraki kapsülünüzü alın.

Thincal reçetesiz satılır mı

Thincal reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden thincal ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Thincal doktorlar tarafından uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Thincal SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Thincal almayı istediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Ancak, Thincal’i uzun süredir kullanıyorsanız ve aniden keserseniz, kilonuzun yeniden artma riski vardır.

Thincal reçetesiz eczane fiyatı

THİNCAL Kapsül 120 mg 84 kapsüllük ambalaj 8699828150350 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Thincal reçetesiz eczane fiyatı 279.92 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.