E Nabız Bilgi

Lens reçetesiz alınır mı

07.12.2022
Lens reçetesiz alınır mı

Lens reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere lens reçetesiz satılır mı 2023 ve lens hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Lens görme bozukluğundan dolayı gözlük takanların kullanım rahatlığı ve estetik açıdan güzel gözükmek için kullandıkları kornea ön yüzeyine takılan gözlüğe alternatif olan protez mercektir.

Göz rengini istediği renge büründüren renkli lensler kozmetik olarak da kullanılır. Lens takmak isteyen insanlar öncelikle göz doktoruna muayene olmaları gerekmektedir. Eğer gözünüzde görme kusurlarından astigmat, miyop veya hipermetrop var ise doktorunuz herhangi bir sorun olmadığını lens kullanımını tavsiye ederse lens kullanmaya başlayabilirsiniz. Lens takmak hijyen gerektiren bir durumdur. Hijyene dikkat etmeyen özellikle genç yaştaki hastalara lens önerilmez. Lens takan insanlarda gözlerinde kuruluk, göz kırpma problemi varsa doktorlar tarafından lens önerilmez.

Lens reçetesiz alınır mı 2023

Lens reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden lens ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. İş yerlerinde hava akışı farklı olan yani lensin kuruma ihtimalinden dolayı sürekli klima önünde çalışan kişilere de lens önerilmez. Diğer önerilmeyen durum ise, spor yaparken lens kullanımı gözlük kullanımına göre rahattır. Yaptığınız sporda herhangi hijyen sıkıntısı yoksa lens önerilir.

Yüzme sporuyla ilgilenenlere tavsiye edilmez çünkü havuzda milyon tane mikroorganizma bulunur. Gözlerin mikrop kapmasına ve enfeksiyon oluşmasına neden olur.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.