E Nabız Bilgi

Coraspin reçetesiz alınır mı

19.12.2022
Coraspin reçetesiz alınır mı

Coraspin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere coraspin reçetesiz satılır mı ve coraspin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kalp hastalıklarında pıhtılaşmanın kümeleşmesini önlemek amacıyla kullanılan ilaç olmaktadır.

Kalp krizinin önlenmesi ve kalp damar cerrahi ameliyatları sonrası tıkanmanın ve pıhtılaşmanın önlenmesi için ayrıca felç ve inme durumunun olmaması için kullanılmaktadır. Coraspin 30’ar tabletlik ambalajında beyaz renkli olarak mideye rahatsız vermemesi için enterik kaplı olmaktadır. Bu kaplama ile ilaç oral yoldan uygulanmasından sonra mide yerine bağırsaklardan emilerek tedavi etmektedir. Diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjik durumlar oluşturabilmektedir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda, astım şikayeti bulunan kişiler, mide ve bağırsak ülserinde dikkatli kullanılması önerilmektedir.

Coraspin reçetesiz alınır mı

Coraspin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde coraspin ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından Coraspin uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Coraspin ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Yiyecek ve içeceklerde kullanılırken bir bardak soğuk su ile ağız yolu ile alınmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmasından kaçınılmalıdır. Araç ve makine kullanacak hastalarda herhangi bir yan etkisi söz konusu olmamaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Crebros reçetesiz alınır mı

Warfmadin 5 mg reçetesiz alınır mı

Wanabi forte reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.