E Nabız Bilgi

Matofin reçetesiz alınır mı

13.02.2023
Matofin reçetesiz alınır mı

Matofin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere matofin reçetesiz satılır mı ve matofin hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi metformin HCl olan bu ilaç ağız yolundan alınmaktadır. Oral antidiyabetik olan ilaç grubuna aittir. Ve aynı zamanda şeker yani diyabet hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Kandaki glukoz düzeyini normal seviyede tutmak veya dengelemek için kullanılan bir ilaçtır. Eğer bu ilacın etkin maddesini veya yardımcı maddelerine karşı herhangi bir hassasiyetiniz veya alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız. Aynı zamanda böbrek veya karaciğer de eğer problemleriniz var ise veya ağır hiperglisemi var ise veya vücudunuzda uzun süreli ishal ve kusmadan dolayı çok fazla su kaybı olmuş ise bu ilacı kullanmayınız. Hamile iseniz veya hamile olma ihtimaliniz var ise veya hamile kalmak istiyorsanız bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz ve istişarede bulunmanız gerekmektedir. Bu ilacı doktorunuzun önerilerini ve yönergeleri doğrultusunda kullanmaya başlayınız ve doktorunuzun bulunacağı öneri ve yönergeler doğrultusunda da bırakınız. Bu ilacı aynı zamanda doktorunuzun önergede yönergesi süresince kullandığınız veya kullanmayı bırakınız.

Matofin reçetesiz alınır mı

Matofin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde matofin ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Matofin beyaz reçete grubuna girmektedir. Uzman hekimler tarafından uygun görüldüğünde matofin ilacı reçete edebilmektedir. Matofin reçeteli olarak satışı yapıldığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bir takım yan etkileri olabilmektedir. Eğer kansızlık, titreme, eriten, , açık renkli dışkı, halsizlik, iştah kaybı, karaciğer enzim seviyelerinde artış gibi yan etkileri olması durumunda doktorunuza bildiriniz veya en yakın hastaneye acil bölümüne başvurunuz.

Matofin reçetesiz eczane fiyatı

MATOFİN XR Tablet 500 mg 100 tabletlik ambalaj 8699536030067 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Matofin reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.