E Nabız Bilgi

Glifor reçetesiz alınır mı

11.12.2022
Glifor reçetesiz alınır mı

Glifor reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere glifor reçetesiz satılır mı 2023 ve glifor hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kandaki glikoz seviyesini düşürmeye yarayan diyabet ilacı grubuna girmektedir. Şeker hastalığının ve şişman glukoz tolerans bozukluğu olan bireylerde hastalığın gelişimini ve oluşumunu önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

İnsülin hormonu pankreas tarafından üretilerek kan içerisindeki şeker alınmasını sağlamaktadır. Vücut aldığı glikozu enerji üretmek için kullanır ve daha sonraki zamanlarda kullanmak için depolanmaktadır. Eğer ki şeker hastalığı olan bireyler pankreas yeterli insülin üretmez ise glifor kullanılmamaktadır. Bu şekilde kandaki yüksek düzeydeki şeker bireylere hasta etmeye neden oluşturmaktadır. Glifor ile kandaki şeker düzeyi normal seviyelere gelmektedir. Yiyecek ve içecekler ile kullanılırken yemeklerle birlikte ya da yemek sonrası alınmalıdır. Sadece alkol kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Alkol karaciğer ve böbreklerde zarara neden olmaktadır. Hamilelik ve emzirme döneminde glifor kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınmalıdır. Özellikle emzirme döneminde bebeğe geçeceği için kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Glifor reçetesiz alınır mı 2023

Glifor reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde glifor ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Glifor normal reçete grubuna girmektedir. Uzman hekimler tarafından uygun görüldüğünde glifor ilacı reçete edebilmektedir. Glifor reçeteli olarak satışı yapıldığından SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Araç ve makine kullanacak olan hastalar için glifor hipoglisemiye sebebiyet vereceği için dikkat edilmelidir. Doktora muayene olmadan asla Glifor ilacını kullanmayın. Doktorunuzun vereceği talimata göre kullanmak sizin sağlığınız açısından önemlidir.

Glifor reçetesiz eczane fiyatı

GLİFOR Film Tablet 1000 mg 100 tabletlik ambalaj 8699569090717 barkod numarasıyla eczanelerde satışı yapılmaktadır. Glifor reçetesiz eczane fiyatı 61.15 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.