E Nabız Bilgi

Gaviscon şurup reçetesiz alınır mı

11.12.2022
Gaviscon şurup reçetesiz alınır mı

Gaviscon şurup reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere gaviscon şurup reçetesiz satılır mı 2023 ve gaviscon şurup hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Mide rahatsızlıkları için kullanılan beyaz renkli bir şurup olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle kişilerde oluşan gastrit, ülser, reflü gibi şikayetlerde doktor tarafından reçete edilerek kullanılmaktadır. Hayatı olumsuz yönde etkileyen mide problemleri hemen hemen her yaş grup insan tarafından görülmektedir. Hamilelik döneminde de oluşan midede yanma ve şişkinlik problemleri içinde gaviscon şurup kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan kalsiyum karbonat ile şişkinlik ve hazımsızlık problemlerin önlenmesine ve giderilmesine sağlamaktadır. Yemeklerden önce veya sonra alınabilmektedir. Ağız yoluyla kullanılan ve kullanmadan önce iyice çalkalanması gereklidir. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda doz ayarlanması doktor tarafından belirlenmesi gereklidir. Hamilelik ve emzirme döneminde minimal seviyelerde zararı olacağı için kullanılmasında sakınca yoktur.

Gaviscon şurup reçetesiz alınır mı 2023

Gaviscon şurup reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden gaviscon şurup ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Uzman doktorlar tarafından uygun görüldüğünde lasix reçete edilebilmektedir.

Araç ve makine kullanacak olan bireyler gaviscon şurubu kullanmasında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Gaviscon alındıktan hemen sonra etkisini hızlı bir şekilde göstermeye başlar. Yaklaşık olarak bu etki 4 saat kadar devam eder. 6 ve 12 yaş aralığında bulunan çocukların 1 veya 2 tatlı kaşığı gavisconu günde 4 defa alabilirler. 12 yaş üzeri kişilerde, günde 4 tatlı kaşığı kadar günlük 4 sefer alabilirler.

Gaviscon şurup reçetesiz eczane fiyatı

GAVİSCON DOUBLE ACTION Oral Süspansiyon 500 mg+213 mg+325 mg/10 ml 200 ml’lik şişe 8690570701067 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir.Gaviscon şurup reçetesiz fiyat 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.