E Nabız Bilgi

Rixper reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Rixper reçetesiz alınır mı

Rixper reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere rixper reçetesiz satılır mı ve rixper reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Rixper; antipsikotikler olarak adlandırılan ilaç gurubuna dahildir. İçeriğindeki etken madde risperidon’dur.

Kapalı film tablet halinde 20 ile 30 tabletlik kutlarda atılmaktadır. İlacın muadilleri de vardır. Bu ilaç ruhsal bozukluk ya da psikoz olarak adlandırılan ilaç gurubuna dahildir. Rixper kullanıldığı psikolojik hastalıkların şunlardır; Halüsinasyon (gerçekte olmayan şeyleri duymak görmek hissetmek) Aşırı şüphecilik, saldırganlık zihin karışıklığı kuruntu duygusal, sosyal çekingenlik benzeri düşünce ile duygu ve düşünce davranışların etkileyen hastalıkların tedavisinde endikedir. Rixper ve muadilleri psikoz hastalıklarında kullanılmakta olan bir antidepresan ilacıdır. Tek başına kullanılacağı gibi bazı psikolojik hastalıkların mevcut tedavisinde ek tedavi olarak da kullanılabilir.

Rixper reçetesiz alınır mı

Rixper reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde rixper ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından rixper uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Rixper 2 mg ve rixper 1 mg ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

İlacın hastalığınızı tedavisine etkili olup olmayacağını uzman psikiyatri doktoru karar verecektir. Bu bunu için Rixper psikiyatrinin reçetesi ile alabilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Oseflu reçetesiz alınır mı

insülin reçetesiz alınır mı

iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.