E Nabız Bilgi

iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı

18.12.2022
iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı

iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere iburamin cold şurup reçetesiz satılır mı ve iburamin cold şurup reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İburamin soğuk algınlığı burun tıkanıklığı, hapşırık, gözlerde sulanma ve grip benzeri sorunların tedavi için formüle edilmiş antihistaminik grubunda yer alan ilaçlardan bir tanesidir.

Kısaca İburomin üst solunum yolları hastalıklarının tedavisinde etkilidir 24’lü ve 12’li tabletler halinde eczanelerde satılan bu ilaç doktor reçetesi ile kullanılması daha faydalı olacaktır. İlacın içeriğinde ise ibuprofen klorfeniramin maleat ve psödeoefedrin hidroklorür etken maddesi bulunur.

iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı

iburamin cold şurup reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde iburamin cold şurup ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından iburamin cold şurup uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. iburamin cold şurup, iburamin şurup, iburamin tablet ve iburamin zero şurup ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Günümüzde en çok karşılaşılan iburamin ne işe yarar sorusunu karşılığı ise üst solunum yolları enfeksiyonlarından kaynaklı yüksek ateş boğaz ağrısı, baş ağrısı burun tıkanıklığı ve burun akıntısı gibi sorunların tedavisinde kullanılan ilaçlardan bir tanesidir, olacaktır. Aynı zamanda iburamin ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğinin olmasının yanı sıra soğuk algınlığında meydana gelen iltihaplarında vücuttan atılmasında etkili bir ilaçtır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

itraspor reçetesiz alınır mı

Prednol reçetesiz alınır mı

iliadin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.