E Nabız Bilgi

Samsca SGK karşılıyor mu

06.02.2023
Samsca SGK karşılıyor mu

Samsca SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere samsca SGK ödüyor mu, samsca devlet karşılıyor mu ve samsca devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Samsca ilacının SGK tarafından ödeneğinin olup olmaması ise vatandaşlarda bir merak konusu haline gelmiştir. Hastalarda sodyüm seviyesinin düşüklüğü, organ yetmezliği, kalpte yaşanabilecek çeşitli hastalık varyasyonları, hormone yetmezliği gibi sebeplerle doktorlar Samsca ilacını kullanabilmektedirler.

Bu ilacın doktor tavsiyesi olmadan düzensiz ve izinsiz kullanımı hastalara viddi rahatsızlıklar bırakabilmektedir. Bu ilaç aynı zamanda hem yatalak hem de ayakta olarak adlandırılan hastaların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Samsca SGK karşılıyor mu?

SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın SUT kapsamında değerlendirilen ilaçlar arasında Samsca ilacı bulunmamaktadır. Bu sebeple doktorlar her ne kadar hastalara rapor ve reçete yazsa da hastaların bu ilacı SGK ödeneği ile alması mümkün olmamaktadır. Bunun yanında yatalak hastalarda yani ilacın hastanede kullanılması sonucunda da Samsca ilacı SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Bu ilacın kullanımı her ne kadar düzenli olması ve aksi kullanımı halinde hastalara ciddi hastalıklar yaşatabilecek olsa da normal reçete kapsamında değerlendirilmektedir. Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda net bir şekilde Samsca ilacının SGK tarafından karşılanmadığını söylemek mümkün olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ferinject SGK karşılıyor mu

Norodol damla SGK karşılıyor mu

Norvasc SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.