E Nabız Bilgi

Xenical forte reçetesiz alınır mı

19.12.2022
Xenical forte reçetesiz alınır mı

Xenical forte reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere xenical forte reçetesiz satılır mı ve xenical forte reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Xenical Forte, obezite tedavisinde kullanılan ve eczanelerden reçete ile temin edilebilen bir ilaçtır.

Doktor kontrolünde kullanılmalıdır ve zayıflamak için uygun bir diyetle alınabilir. Yani yediğiniz besinler sizi şişmanlatmaz ve enerji ihtiyacınızı depolanan yağlardan karşıladığınızda kilo vermeye başlarsınız. Ancak Xenical Forte ciddi yan etkileri olan ve doktor kontrolünde alınması gereken bir ilaçtır. Xenical Forte herkes için uygun değildir ve almaması gereken bazı insanlar vardır. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, Xenical Forte almamalısınız. Herhangi bir böbrek veya karaciğer probleminiz varsa, Xenical Forte almamalısınız. Orlistat veya Xenical Forte’un diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa, almamalısınız.

Xenical forte reçetesiz alınır mı

Xenical forte reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde xenical forte ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından xenical forte uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Xenical forte ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Xenical yemek zamanlarında veya yemekten bir saat sonra alınmalıdır. Xenical, kilo vermenize yardımcı olması için kalorisi azaltılmış bir diyet ve egzersizle birlikte kullanılmalıdır. Xenical’i almadan en az 2 saat önce veya sonra, örneğin yatmadan önce, günde bir kez bir multivitamin almanız gerekebilir. Hamileyseniz Xenical’i kullanmayın. Fazla kilolu veya obez olsanız bile hamilelik sırasında kilo vermeniz önerilmez.

  • Xenical’i alırken emzirmeyin.
  • Pankreatit öykünüz varsa Xenical’i kullanmayın.
  • Orlistata alerjiniz varsa veya safra kesesi sorunlarınız veya böbrek taşlarınız varsa Xenical’i kullanmayın.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Rixper reçetesiz alınır mı

Oseflu reçetesiz alınır mı

insülin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.