E Nabız Bilgi

Fransa doktor maaşı

12.01.2023
Fransa doktor maaşı

Bu yazımızda sizleri fransa doktor maaşı 2023 konusunda bilgilendireceğiz. Fransa, Batı Avrupa ülkelerinden birisidir. İtalya, İsviçre, Almanya, Belçika, İspanya ve Lüksemburg ile komşudur. Ülkede kullanılan resmi para birimi Euro’dur. Kültürel ve Sanat konularında en iyi ülkeler arasına girmeyi başaran Fransa, içerisinde pek çok tarihi yapıyı da barındırmaktadır.

Fransa doktor maaşı 2023

Fransa’da doktorluk yapmayı düşünen kişilerin de merak konusu olan maaş kısmına gelelim. Fransa’da asgari ücret 2023 yılı itibarı ile 1603 Euro’dur.

Fransa’da pratisyen hekimler için yıllık ödenen ücret 54.000 Euro’dur. Aynı şekilde fransa doktor maaşı için ortalama bir doktor yılda 116.000 Euro kazanmaktadır. Öne çıkan ve alanında uzman doktorlar için bu oran 197.000 Euro’ya kadar yükselmektedir. Türk lirası bazında baktığımızda ise, Fransa’da en iyi doktorların yıllık kazandığı maaş, ülkemizdeki şu anki Euro kuruna göre yaklaşık olarak 3.5 Milyon’un üzerindedir. Fransa’daki en düşük doktor maaşı yıllık 42.800 Euro’ya denk gelmektedir.

Bu yazımızda, Fransa doktor maaşı sorusuna cevap verebildiğimizi umuyoruz. Sorularınız olursa yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Diğer ülkelerin doktor maaşları:

Almanya doktor maaşları

USA doktor maaşları

Hollanda doktor maaşı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.