E Nabız Bilgi

20 yıldır antidepresan kullanıyorum

06.01.2023
20 yıldır antidepresan kullanıyorum

20 yıldır antidepresan kullanıyorum içeriğimizde sizlere ömür boyu antidepresan kullanan var mı ve yıllardır antidepresan kullanıyorum gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Antidepresanlar, depresyon ve bazı diğer ruh sağlığı bozukluklarının tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Bu ilaçlar, beyinlerde serotonin, norepinefrin ve dopamin gibi kimyasalların seviyelerini düzenleyerek, ruh halini ve davranışları etkilemektedir. Antidepresanların etkisi, kişiden kişiye değişebilir ve bazı insanlar için çok yararlı olurken, diğerleri için hiçbir fark yaratmayabilir.

Genel olarak, antidepresanların depresyon ve diğer ruh sağlığı bozukluklarının tedavisinde oldukça etkili olduğu söylenir. Ancak, bu ilaçların kullanımı ile birlikte bazı yan etkiler de ortaya çıkabilir. Örneğin, bazı insanlar için antidepresan, bulantı, uyku bozukluğu, kilo alımı gibi fiziksel yan etkilere neden olabilir. Ayrıca, bazı insanlar için antidepresanlar, düşüncelerin ve davranışların değişmesine neden olabilir.

20 yıldır antidepresan kullanıyorum

Hayatlarının neredeyse uzun bir süresi antidepresan kullanan kişiler ilaçların üzerindeki etkileri ile ilgili raporlar vermişlerdir. 20 yıldır antidepresan kullananlar hakkında araştırmalar yapılmış ve yorumlarına ulaşılmıştır. İşte o yorumlar:

Antidepresan ilaçları almaya başladığımda en az 9 aylık bir plan oluşturmuştum. Ama anksiyete ve stres ile başa çıkma konusunda çok zorluk çektiğim için hala ilaç kullanımına devam ediyorum. İlaçlar sayesinde kaygımı stresimi kontrol altında tutabiliyorum en azından.

Annemin bazı sıkıntıları olduğu için neredeyse bildim bileli doktor kontrolünde yıllarca antidepresan kullanıyor. Bazen evde anlık çıkışları olabiliyordu ama genellikle sakin ve dalgın bir hali olur. Sanıyorum ki bu ilaçlar öyle yapıyor.

İş yerinde bir usta başı vardı 50 yaşlarında. Çok iyi birisidir kendisi ama bazen onu çok uykulu görürdük. Anladık ki düzenli olarak antidepresan kullanıyormuş panik atak sorunu olduğu için. Uzun yıllar kullandığını ve hala kullanımına devam ettiğini gördük.

Antidepresan kullanmadım ama kullanan birisi ile aynı evde yaşadığımdan bahsedebilirim. İlaçtan kaynaklı mıdır bilmem ama yıllardır kilo alamıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.