E Nabız Bilgi

Misol reçetesiz alınır mı

11.12.2022
Misol reçetesiz alınır mı

Misol reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere misol reçetesiz satılır mı 2023 ve misol hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi sertralin HCI olan bu ilaç ağızdan alınmaktadır. Seçici Seratonin gerialım inhibitörü şeklinde adlandırılan ve takıntılı davranışlara ve depresyona karşı kullanılan ve bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaç grubuna dahildir.

Obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluğu, ruhsal çök günlük, kişiyi etkileyen olay sonrası oluşan travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobi gibi tedavilerde de kullanılabilmektedir. Bu ilaç sakinleştirici ya da uyku ilacı değildir. Bu ilacı doktorunuzun öneri ve yönergeleri doğrultusunda kullanmaya başlayınız ve bırakınız. Doktorunuzun bilgisi dahilinde olmadan bu ilacı kullanmayınız. Eğer bu ilacın etken maddesine karşı veya yardımcı maddelerine karşı hassasiyetiniz veya alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız. Tedavinin aniden kesilmesi durumunda yoksunluk reaksiyonları yaşayabilmeniz mümkündür. Yoksunluk reaksiyonlarının oluşmaması için doktorunuzun önermiş olduğu ölçülerde kullanarak devam ediniz veya doktorunuzun önerdiği sürece göre ilacı kullanmayı bırakınız.

Misol reçetesiz alınır mı 2023

Misol reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden misol reçetesiz olarak alınmaktadır. Uzman hekimlerce misol ilacı reçete edildiğinde SGK tarafından ücretsiz olarak alınabilmektedir. Lustec, as sertral, selectra, seralin, serotop, serteva ve zeleft gibi ilaçlar misol muadili olarak satışı yapılabilmektedir.

Her ilaçta olduğu gibi bu yaşlarda bir takım yan etkiler olabilmektedir. Çok yaygın olan yan etkiler şu şekildedir: cinsel işlev bozukluğu, ishal, baş dönmesi, uykusuzluk, baş ağrısı, yorgunluk. Yaygın olan yan etkiler ise şu şekildedir: soğuk algınlığı, iştahsızlık, kulak çınlaması, çarpıntı, esneme, kiloda artış, adet döngüsü problemleri, karın ağrısı, gaz. Yaygın olmayan yan etkiler ise şu şekildedir: mevsimsel alerji, gözbebeklerinde büyüme, idrarda kan, nefes darlığı, hırıltılı solunum, diş hastalığı, unutkanlık.

Misol reçetesiz eczane fiyatı

MİSOL Film Tablet 100 mg 28 tabletlik ambalaj 8699540092747 barkod numarasıyla bulunmaktadır. Misol reçetesiz eczane fiyatı 86.08 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.