E Nabız Bilgi

Helipak reçetesiz satılır mı

28.11.2022
Helipak reçetesiz satılır mı

Helipak reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere helipak reçetesiz alınır mı 2023 ve helipak hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Mide rahatsızlığı şikâyeti ile doktora gidenlerin büyük bir kısmının hayatına giren helipak bir tür antibiyotik tedavi ilacıdır. Tıpta helicobacter pylori olarak adlandırılan bakterinin yok edilmesi ve sebep olduğu rahatsızlıkların giderilmesi için doktor kontrolü altında uygulanan bir ilaçtır. Ayrıca ülser gibi rahatsızlıkların tekrarlamasının önüne geçmek için de kullanılmaktadır. Ülkemizde daha çok tablet (hap) olarak satışa sunulmuştur.

Helipak tedavi süreci

Helicobacter pylori bakterisinin vücutta tamamen etkisiz kalabilmesi için 7 – 14 günlük tedavi sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Etkisinin azalması halinde tedavinin yarım bırakılması bakterinin yeniden canlanmasına sebebiyet verebilir.

Helipak reçetesiz satılır mı 2023

Hiçbir ilacın doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerektiği zaten bilinen bir gerçektir. Helipak reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Helipak yalnızca dahiliye ve genel cerrahi doktorları tarafından reçete edilebilir. Bu durumda dahi yılda 14 günü geçmeyecek şekilde kullanılabilir. Helipak reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Helipak reçetesiz eczane fiyatı

Bilindiği gibi ilaç fiyatları ülkemizde çok hızlı değişim göstermektedir. Helipak tedavi paketi 1000 mg+ 500 mg+ 30 mg 14×6 tabletlik ambalaj ilacı 8699638224425 barkod ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Helipak reçetesiz eczane fiyatı 241.34 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.