E Nabız Bilgi

Madecassol reçetesiz alınır mı

11.12.2022
Madecassol reçetesiz alınır mı

Madecassol reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere madecassol reçetesiz satılır mı 2023 ve madecassol hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Etkin maddesi Centella asiatica’nın titre edilmiş ekstresini bulundurmakta olup merhem olarak sunulmuştur ve cilt üzerine uygulanmaktadır.

Bu merhem birinci ve ikinci yanıklar da, yatak yaralarında, meme başı çatlaklar da veya yanıklar da, genital bölge yırtılmalarında, sünnette, bölgesel deri ülserlerinde, radyasyon tedavisi sonrası oluşabilecek cilt hasarlarının iyileşmesi için kullanılabilmektedir. Bu ilacın içindeki etkin maddesine veya yardımcı maddelerine karşı eğer bir hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise ya da iyileşmemiş bir enfeksiyon durumu yaşarken yeni bir enfeksiyonun gelişmesi durumunda bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Bu ilacı hamileyken veya emzirirken kullanabilmeniz için ilk olarak doktorunuza başvurmanızda ve onun yöne öneri ve yönergeleri doğrultusunda kullanmanızda fayda vardır. Bu ilacı doktorunuzun öneri ve yönergeleri doğrultusu süresince kullanınız ve bu doğrultuda miktar olarak kullanmaya devam ediniz. Bu merhemi kullanırken eğer kaşıntı, kızarıklık ve içi su dolu kabarcıklar olması durumunda, cilt döküntüsü veya alerjik reaksiyon görmeniz durumunda kullanmayı bırakınız ve en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurunuz.

Madecassol reçetesiz alınır mı 2023

Madecassol reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden madecassol reçetesiz olarak alınmaktadır. Uzman hekimlerce Madecassol ilacı reçete edildiğinde SGK tarafından ücretsiz olarak alınabilmektedir. Madefix merhem, madegcenta merhem ve madescar merhem gibi ilaçlar madecassol muadili olarak eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da bir takım etkileri olabilmektedir. Bu ilacın hafif yan etkilerinden bir tanesi cilt hassasiyeti olabilmektedir. Bu yan etki ile karşılaşmanız durumunda da mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Madecassol reçetesiz eczane fiyatı

MADECASSOL Merhem %1 40 g’lık tüp 8699546385492 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Madecassol reçetesiz eczane fiyatı 61.15 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.