E Nabız Bilgi

Merional 150 SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Merional 150 SGK karşılıyor mu

Merional 150 SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere merional 150 SGK ödüyor mu, merional 150 devlet karşılıyor mu ve merional 150 devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Merional, kadınlarda düzensiz regl olan veya yumurtalıklarının gelişimi ve uyarılması için, erkeklerde ise kaliteli sperm elde edebilmek için kullanılan bir ilaçtır.

İçerisinde menotropin etkin ana maddesi bulunmaktadır. Bu madde ise insanların üreme bölgeleriyle alakalı hormonların sağlıklı bir şekilde işlemesine yardımcı olan bir etkendir. İlaç enjekte yoluyla alınır. İlaç ampul içerisinde satışa sunulmaktadır. Toz ve yanında çözücü denecek renksiz bir madde bulunan ilacın bu iki maddenin karşımı ile çözelti hazırlanır. İlacın kutusunda kullanma talimatlarını takip etmek önemlidir. Merional, kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Eğer erkekseniz ve testis yetmezliğiniz bulunmakta ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Kadınlarda ise genital bölge veya yumurtalık rahatsızlıkları varsa ve hamile veya bebekli bir kadınsanız bu ilacı kullanmanız sakıncalıdır. Ayrıca beyin tümörü ve hipofiz tümörünüz varsa yine bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Merional 150 reçeteli mi?

Merional 150 ilacı eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Merional 150 aile hekimi yazma yetkisi bulunmamaktadır. Her ilaçta olduğu gibi Merional 150 mg de olası yan etkileri bulunmaktadır. Bundan dolayı ilacı kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekebilir.

Merional 150 SGK karşılıyor mu

Merional 150 SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Merional 150 mg SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Merional tek doz ve sulandırıcı olarak kullanılmaktadır. Kas içine ve cildin altına vurulmaktadır. 25 derecenin altında bulunan odalarda saklamanız gerekmektedir. menopur 150 mg, merional 150, menofon 75 ve menopur 600 gibi ilaçlar merional muadili olarak verilebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Mide balonu SGK karşılıyor mu

Metpamid SGK karşılıyor mu

Meteospasmyl SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.