E Nabız Bilgi

Ertes 72 ertesi gün hapı fiyatı

29.12.2022
Ertes 72 ertesi gün hapı fiyatı

Ertes 72 ertesi gün hapı fiyatı 2023 yazımızda sizlere ertes 72 ertesi gün hapı fiyatı ne kadar ve ertes 72 ertesi gün hapı fiyat 2023 eczane fiyatı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. 2023 yılı güncel durumda ertesi gün hapının ortalama fiyatı 90 TL ve 130 TL fiyat aralığında eczanelerde satışı bulunur. Eczanelerde reçetesiz satılmaktadır. Unutulmamalıdır ki ertesi gün hapı yalnızca ön görülemeyen durumlarda kullanılabilir. Acil doğum kontrol hapı olarak da bilinen ertesi gün hapı, istenmeyen gebelikleri önlemek için çok etkili acil doğum kontrol yöntemidir. İnsanlar ertesi gün hapını korunmasız cinsel ilişkide bulunduğunda ve ya doğum kontrolü kullanmayan bayanlarda gebeliği önlemek amacı ile acil kontrasepsiyon şeklinde kullanılır.

Hapının etkili olabilmesi için korunmasız ilişkiden sonra en çok üzerinden yetmiş iki saat geçmiş olması gerekir. Etki mekanizması ne zaman alındığına göre değişir, korunmasız cinsel ilişkiden sonra ne kadar erken alınır ise etkisi de o kadar artar. Üç gün sonrasında ve gebelik oluştuktan sonra artık etkili olamaz. Sonuç olarak yumurtlamayı engeller ama oluşan fetüsü hareket ettirmez.

Ertes 72 ertes gün hapı fiyatı 2023

Ertesi gün hapının ortalama fiyatı 90 TL ve 130 TL fiyat aralığında eczanelerde satışı bulunur. Eczanelerde reçetesiz satılmaktadır. Ertesi gün hapı yalnızca ön görülemeyen durumlarda kullanılabilir. . Ertesi gün hapı sadece acil doğum kontrolü içindir, kesin çözüm doğum kontrolü değildir. Hormon içerdiğinden kanamalara ile adet düzensizliğine neden olabilir. Ağızdan alınır, sık kullanılmasına gerek yoktur. Adet döngüsü sırasında birden fazla asla kullanılamaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.