E Nabız Bilgi

Hippurin reçetesiz alınır mı

11.02.2023
Hippurin reçetesiz alınır mı

Hippurin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere hippurin reçetesiz satılır mı ve hippurin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Hippurin etken maddesi metenamin olan antibakteriyel bir ilaçtır. Piyasada hem tablet olarak hem de enjekte ile alınabilecek şekilde sıvı olarak satışa sunulmaktadır.

Belirtmek gerekir ki özellikle kronik üriner sistem bozuklukları gibi tedavi süresi uzun olan sistit ve piyelit enfeksiyon hastalılarında hippurin kullanılır. Dolayısıyla oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Basitçe anlatmak gerekirse;

  • Akut idrar yolu enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde ve benzer durumların önlenmesinde
  • Mesane iltihabı denilen sistit ve kalıntı idrar bulunan hastalıklarda bu ilaç kullanılmaktadır.

Bununla birlikte akut durumlarda tek başına kullanımı önerilmemektedir.

Hippurin reçetesiz alınır mı

Hippurin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde hippurin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Hippurin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Hippurin reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Doktor tavsiyesi ile kullanılabilecek olan bu ilaç genelde uzun süreli bir tedavi sunmaktadır. iyasada hem tablet hem enjekte olarak satılmakta olup nasıl ve ne sıklıkta kullanılacağı muhakkak doktor tarafından belirlenmelidir.

Hippurin ne kadar?

28 tabletlik ambalajda satılan 1 g film tabet ortalama 57 TL satış fiyatına sahiptir. Hippurin fiyatı bu yılda değişiklik gösterse de ortalama fiyatını sizlerle paylaştık. En doğru bilgi için kullanılacak olan çeşidin eczaneye sorulması olacaktır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

izotonik reçetesiz alınır mı

Haloperidol reçetesiz alınır mı

insomin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.