E Nabız Bilgi

insomin reçetesiz alınır mı

04.02.2023
insomin reçetesiz alınır mı

insomin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere insomin reçetesiz satılır mı ve insomin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsomin sakinleştirici özelliği olan trisiklik antidepresanlar gurubuna dahil psikiyatrik ilacıdır. Bu ilaç insan beynindeki kimyasal maddeleri etkilerini değiştirerek etki eder. İnsomin opipramol dihidroklorür içerir. Antidepresan ilacın etki ettiği psikolojik hastalıklar ise; anormal iç sıkıntısı (yaygın anksiyete) gerginlik ya da sinirlilik hali dikkat toplamada güçlük uykusuzluk ve depresif gibi rahatsızlıkların tedavisi için endikedir.

Bunun yanı sıra bu psikolojik hastalıkların vücutta yarattığı semptomların tedavisi için de etkilidir. İnsomin antidepresan ilacı olduğundan dolayı hekimin reçetesi ve önerisine göre kullanılması gerekir.

insomin reçetesiz alınır mı

insomin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde insomin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. insomin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. insomin reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Bu ilaç çok iyi tolere edilmekle beraber nadir durumlarda özellikle tedavinin başlangıcında bazı yan etkiler yaratabilir. Bunlar; ağız kurluğu uyku hali, yorgunluk veya halsizlik baş dönemsi veya nadiren baş ağırı bulanık görme ve idrar tutukluğudur. Bu yan etkileri görmeniz halinde durumunuzu doktorunuzla paylaşmanızda fayda vardır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

ibuprofen reçetesiz alınır mı

isordil 5 mg reçetesiz alınır mı

ipravent reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.