E Nabız Bilgi

Gentagut damla reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Gentagut damla reçetesiz alınır mı

Gentagut damla reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere gentagut damla reçetesiz satılır mı ve gentagut damla reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Gentagut göz ve kulaklarda mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyonların tedavisinde kullanılan damladır.

Enfeksiyondan olayı kulak ağrısının geçirmede kullanılan bir damladır. Yine gözde meydana gelen enfeksiyondan dolayı görme kalitesini arttırmak ve gözdeki kaşıntıyı geçirmek için kullanılır.

Gentagut her gün düzenli olarak doktorun tavsiye ettiği dozda kullanmak tedavi yanıt alma sürecinde önemli bir noktadır. Eğer düzenli kullanımda dahi iyi bir netice alınmadığında doktorunuza tekrar başvurmayı ihmal etmeyiniz. Kulak damlası olarak kullanılacaksa gentagut damlanın kulak kanalına iyice girmesini sağlamak gerekir.

Gentagut damla reçetesiz alınır mı

Gentagut damla reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde gentagut damla ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Gentagut damla doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Gentagut damla ve gentagut göz damlası ve gentagut kulak damlası reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Doktorun önerdiği günlük doz kişiden kişiye değişebilir. Göz damlası olarak kullanılacaksa göz içine doktorun tavsiye ettiği günlük damlatma sayısını göre damlatmak gerekir. Eczanelere giderek reçetesiz alınabilen bu damla eczanenin uygulama şekline ve dozuna göre kullanılması tavsiye edilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Benexol reçetesiz alınır mı

Euthyrox reçetesiz alınır mı

Erdostin şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.