E Nabız Bilgi

Benexol reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Benexol reçetesiz alınır mı

Benexol reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere benexol reçetesiz satılır mı ve benexol reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Benexol, 250 mg B1 vitamini, 250m mg B6 vitamini ve 1 mg B12 vitamini etken maddesi içerir.

Benexol, 30 ve 50 lik tabletler olmak üzere iki farklı ambalajlarda bulunur. Benexol, bahsini ettiğimiz vitaminlerin ayrı ayrı kullanılması ile sağlanacak etkiden çok daha fazla etki gösterir. l B1, B6 ve B12 vitaminlerinin eksik olduğu hastalarda kullanılır. l Erken yorulma, sinirlilik, unutkanlık, kuvvetsizlik, titreme gibi sorunları olan hastalarda kullanılır. l Şeker hastalığından kaynaklı sinir hasarı, sinir iltihabı, sinir ağrısı ve zona durumlarında kullanılır. l Eklem ve eklem çevresi iltihabı, bel ağrısı, siyatik, kas ağrısı, romatizma ağrıları ve kramplarda kullanılır. l Kalp kası bozuklukları, ameliyat sonrasında oluşan olası kusmalar, ateşli romatizma, radyasyon hastalığı ve ayrıca alkolizm sırasında görülen zehirlenmelerde kullanılır.

Benexol reçetesiz alınır mı

Benexol reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde benexol ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Benexol doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Benexol reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Euthyrox reçetesiz alınır mı

Erdostin şurup reçetesiz alınır mı

Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.