E Nabız Bilgi

Contractubex jel reçetesiz alınır mı

06.02.2023
Contractubex jel reçetesiz alınır mı

Contractubex jel reçetesiz alınır mı konulu yazımızda contractubex jel reçetesiz satılır mı ve contractubex jel reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Contractubex jel, ameliyatlardan sonra dikiş atılmış bölgede meydana gelmiş olan izin iyileştirilmesi amacıyla kullanılan bir kremdir. Amaç dikiş sonucu görünen dikişten kaynaklı izin ortadan kaldırılmasıdır. Son yıllarda özellikle bayanlarda sezaryen ameliyatı sonrasında Contractubex jel önerilen ve kullanılan bir krem olmuştur. Sadece dikiş sonrası izler için kullanılmamakla birlikte Contractubex jel çeşitli sebeplerden oluşan yaraların kalan izlerinde ve hatta sivilcelerin kalan izlerinde de kullanılmaktadır.

Contractubex jel ne kadar süre sonra etki eder

Contractubex jel, çeşitli yara izleri başta olmak üzere, ameliyat sonrası kalan dikiş izlerinde ve sivilcelerin izlerinde de olumlu sonuçlar veren bir kremdir. Özellikle Contractubex jel yaraların, dikişlerin ve sivilcelerin izlerinin varlığından rahatsız olan kişilerin bir numaralı tercihi olmuştur. Contractubex jel kullananlar veya ilk defa kullanmaya başlayacaklar tarafından ne kadar sürede etki edeceği araştırılmaktadır. Contractubex jel yaklaşık olarak 6 ay kadar bir süre kullanılmalıdır. Kremin etki sağlaması ve istenilen sonuca varılması biraz süre almaktadır. Bu sebeple bir iki defa kullanıp etki etmedi diyerek bırakmak doğru değildir.

Contractubex jel reçetesiz alınır mı

Contractubex jel, sabırla ve düzenli olarak kullanmada çok olumlu sonuçlar vermektedir. Görsel olarak rahatsız olunan izlerden kurtulmada oldukça etkilidir. Contractubex jel tüm eczanelerde satılmakta olan bir kremdir. Peki Contractubex jel reçetesiz olarak alınır mı, cevabımız evet alınır olacaktır.

Contractubex jel reçetesiz alınır. Contractubex jel doktor tarafından önerilir ancak reçete edilse bile reçeteli ve reçetesiz olarak aynı fiyata satılmaktadır. Bu sebeple özel bir ilaçtır. Yani şöyle diyebilir, Contractubex jel sadece reçetesiz alınır. Reçeteye yazılmaz ancak doktor tarafından önerilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Concor tablet reçetesiz alınır mı

Coldaway reçetesiz alınır mı

Contramal damla reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.