E Nabız Bilgi

Lustral tam etkisini nezaman gösterir

24.11.2022
Lustral tam etkisini nezaman gösterir

Lustral tam etkisini nezaman gösterir yazımızda sizlere lustral 50 ne kadar sürede etkisini gösterir ve lustral günde 2 tane içilir mi gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Lustral ilaç etki alanı nedeniyle, ortaya çıkan değişik ruhsal bozuklukların tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Lustral ilaç kişilerde ortaya çıkan kaygı bozukluğu, depresyon, panik atak gibi hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılır. Lustral, serotonin oranını artırmak için depresyon tedavilerinde kullanılır. Diğer yandan dopamin ve noradrenalin artışının olması durumunda hasta olanların tedavisinde önemli katkı sağlar. Depresyon tedavilerini yalnızca psikiyatri doktorları tanı koyabilir.

Lustral tam etkisini nezaman gösterir?

Psikiyatri doktoru bazı hastalara Lustral yazmakta ve hastalar, Lustral tam etkisini ne zaman gösterir sorularını sormaktadır. Lustral kullanan hastalarda tam etkinin başlaması uzun sürmektedir. Fakat Lustral etkisini kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra göstermeye başlamaktadır. Bundan dolayı Lustral kullanan kişilerin çok sabırlı olmaları gerekir. Uzman doktor belirli bir doz ayarlaması yapmadıysa Lustral günde bir defa alınması gerekir. Genel olarak sabahları tok karına bol su içilerek alınması uygun olur. İlaç alımında ilacı ezmeden tek parça halinde almak doğru olur.

Lustral ilacının kullanılma süresi uzman doktorun değerlendirmesine ve hastalığın şiddet derecesinin durumuna göre belirlenmektedir. Bazı durumlarda hastalara ömür boyu kullanılması gerektiği de söylenmektedir. Lustral diğer ilaçlar gibi bazı yan etki yapmaktadır. Lustral sinir sistemi üzerinde etki yaratması nedeniyle mide bulantısı, baş dönmesi, ishal ve terleme gibi yan etkileri bulunur.

Lustral ilacını kullanmak istemeyen hastalar kendi isteklerine göre bırakmamalıdır. Uzman doktorun kontrolünde ve vereceği tavsiyeye göre bırakılması uygun olur. Uzman doktor doz azaltması yaparak bırakılmasını önerir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.