E Nabız Bilgi

Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı

Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ercefuryl şurup reçetesiz satılır mı ve ercefuryl şurup reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bağırsakta bakteri üremesini engeller veya yok eder. Bu ilacın Ercefuryl şurup formu da vardır.

Ercefuryl, bakteriyel kökenli olduğu düşünülen ve genel durum bozukluğu, ateş, enfeksiyon veya enfeksiyon semptomlarının görüldüğü akut ishalin tedavisinde bol sıvı alımı ve su kaybını ortadan kaldıran ishali durduran ilaçların alınmasına ek olarak kullanılabilir. Zehirlenme görülmez. Ağızdan alındığında, ishali kısa sürede etkili bir şekilde kontrol edebilir. Ayrıca bakteriyel protein sentezini engelleyerek bağırsakta bakteri üremesini engeller ve yok eder. Bu, bağırsaktaki bakterilerin yayılmasını önler veya ortadan kaldırır. Olağan yetişkin dozu, yemeklerden sonra günde üç kez 1 ila 3 kapsüldür. Gerekirse, doz günde 6 kapsüle çıkarılabilir. Tedavi süresi genellikle 3 ila 5 gündür. 6 yaşından büyük çocuklarda önerilen doz yemeklerden sonra günde 3 defa 1’er kapsüldür. Gerekirse, doz günde 3 kez 2 kapsüle çıkarılabilir.

Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı

Ercefuryl şurup reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde ercefuryl şurup ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Ercefuryl şurup doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Ercefuryl şurup reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Bebeklerde ve 6 yaşından küçük çocuklarda önerilen doz, yemeklerden sonra günde 3 kez 1/2 ila 1 kapsüldür. Gerekirse doz günde 3 defa 1 kapsüle çıkarılabilir. ERCEFURYL yemeklerden sonra az miktarda su ile alınmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Buscopan reçetesiz alınır mı

Bupropion reçetesiz alınır mı

Budecort reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.