E Nabız Bilgi

Zaldiar hangi doktor yazar

03.01.2023
Zaldiar hangi doktor yazar

Zaldiar hangi doktor yazar içeriğimizde sizlere zaldiar hap hangi reçete ve zaldiar hangi bölüm yazar gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Bağımlılık yapıcı etkisi nedeniyle gerekli görülen vakalarda doktor tarafından yeşil reçete ile ilaç yazılabilmektedir. Yeşil reçete nedir sorusunun yanıtı; belirli hastalıklarda kontrollü biçimde kullanılması gereken, bağımlılık yapabileceğinden kötüye kullanımın engellenmesi için farklı biçimde reçetelendirilen ilaçlar grubudur.

Zaldiar ne için kullanılır?

Zaldiar uyuşturucu etkiye sahip ilaçlar arasındadır. İlaç merkezi sinir sistemini etkileyen tramadol etken maddesine sahiptir. Tramadol omirilik ve beyine etki ederek ağrıyı geçirir. İlacın bir diğer etken maddesi parasetamol da ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Zaldiar çeşitli nedenlere bağlı orta ve şiddetli ağrıların hafifletilmesi için kullanılır. Güçlü bir ağrı kesicidir. Yeşil reçete ile doktor kontrolünde satılır. Doktorun önerdiği dozdan fazlası alınmamalıdır. 12 yaş altı için uygun değildir ve 75 yaş üstünde çok dikkatli kullanılmalıdır. İlacın uzun süreli kullanımı gerekiyorsa bağımlılık etkisine karşı kontrollü olunmalıdır.

Zaldiar hangi doktor yazar?

Zaldiar hangi doktor yazar? sorusunun cevabı psikiyatri uzmanı doktorları tarafından yazılabilir. Uzmanlar, uygun gördükleri vakalar için yeşil reçetelendirme yapabilirler. Psikiyatri, kemik hastalıkları branşları gibi alanlar yeşil reçetenin sık verildiği branşlar arasında yer alır. Beyin sinir ve omurga cerrahisi zaldiarın sıklıkla yazıldığı bölümler arasındadır. Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile spor ve ortopedi hekimleri de zaldiar kullanımının gerekli olacağı vakalarla karşılaşma olasılığı olan uzmanlardır. Zaldiar reçetelendiren doktorlar arasında romatoloji uzmanları da bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.