E Nabız Bilgi

Bupropion reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Bupropion reçetesiz alınır mı

Bupropion reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere bupropion reçetesiz satılır mı ve bupropion reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Genel olarak antidepresan grubuna giren, davranış bozukluğu, sigara bağımlılığı, madde bağımlılığı gibi ayrıca dikkat eksikliğinde de bupropion ilaç kullanılmaktadır.

Çok hareketli insanlarda yani hiperaktivite gibi durumlarda da alınmalıdır. Psikiyatri doktoruna gidilerek reçeteli olarak kullanılması gereken ilaç grubuna girmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen hastalar için bupropion, sigara isteğini ve gergin ruh halini, dikkat güçlüğünü ayrıca çok yemek yeme gibi istekleri azaltmaktadır.

Bupropion reçetesiz alınır mı

Bupropion reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde bupropion ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Bupropion doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Bupropion xl ve bupropion 150 mg ilaç reçeteli olarak satın alındığında SGK ödemesi yapmaktadır.

Bu ilacın tedavi ederken kilo vermeye de yarar sağladığı görünmektedir. İlaca karşı bağımlılık riski az veya yoktur denilmektedir. Günlük kullanımı doktorun önereceği şekilde ilerlemektedir. Sigara bırakma tedavisinde genellikle 150 miligram 2-3 gün alınmalıdır. Diğer günlerde gramı artırılarak 8 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Bu tür depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlar kontrollü dozlarla alınması ciddi olmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Budecort reçetesiz alınır mı

Cipram reçetesiz alınır mı

Diaformin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.