E Nabız Bilgi

Diaformin reçetesiz alınır mı

13.02.2023
Diaformin reçetesiz alınır mı

Diaformin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere diaformin reçetesiz satılır mı ve diaformin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Diofarmin diyabet hastaları tarafından kullanan bir ilaçtır. Son dönemlerde çok merak edilen hakkında çok sık araştırma yapılan diofarmin diyabet için kullanılan ilaç türleri arasında yer almaktadır.

Diyabet hastalığını kontrol etme ve tedavi etme amacı ile kullanılan ilacın bir diğer etkisi ise zayıflatıyor olmasıdır. Bu nedenle kilo problemi olan kişiler ilaç hakkında çok sık araştırma yapmaktadır. Ancak diyabet hastası değilseniz, doktorun kontrolü ya da tavsiyesi olmadan bu ilaç zayıflamak için kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu ilaç diyabet hastalarında seker seviyesini normale getiren bir ilaç olduğu için diyabet hastası olmayanlar için zararlı olabilir. İlacı içeriğinde metformin hidroklorür etken maddesi bulunur.

Diaformin reçetesiz alınır mı

Diaformin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde diaformin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından diaformin uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Diaformin 1000 ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

İlacın etkisini artıracak birçok yardımcı maddeler de vardır. Diaformin kullanımı gerektiren durumlar şunlardır;

  • Tip 2 şeker hastalarına sahip kişiler tek başına diyet ve egzersizle kan şekeri seviyesini kontrol altına alınmazsa diofarmin kullanabilirsiniz.
  • Diofarmin insülin ile kullanılabilir.
  • Hiperinsülinemiyi önlemek için kullanılır.
  • İnsilün direncinin kırılması gerektiren durumlarda kullanılır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Folbiol reçetesiz alınır mı

Benical reçetesiz alınır mı

Cialis reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.