E Nabız Bilgi

Folbiol reçetesiz alınır mı

19.12.2022
Folbiol reçetesiz alınır mı

Folbiol reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere folbiol reçetesiz satılır mı ve folbiol reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Folbiol gebelik dönemi ve öncesinde kullanılan folik asit grubuna giren ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle insan hayatının önemine değer veren folik asit yani B9 vitamini eksikliğinin giderilmesi ve önlenmesinde doktor tarafından reçete edilmektedir. Her bir folbiol tablet içerisinde 5 miligramlık olarak bulunmaktadır.

Doktorun önerdiği dozlar gün içerisinde bir bardak soğuk su ile parçalanmadan aç veya tok karnına kullanılmalıdır. Folbiol kullanılması unutulmuş ise iki doz üst üste içilmemelidir. Özellikle hastalar her gün aynı saatte içmesine dikkat edilmelidir. İnsanlarda oluşan yorgunluk, halsizlik, uyuşukluk büyüme ve gelişmede yavaşlama, saçların beyazlaması, kaslarda güçsüzlük gibi durumlar folik asit eksikliğine göstermektedir. İnsan vücudunda oksijen sağlıklı kan akışını sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında folik asit olmazsa olmaz bir vitamin olarak bilinmektedir.

Folbiol reçetesiz alınır mı

Folbiol reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde folbiol ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından folbiol uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmaktadır. Araç ve makine kullanırken herhangi bir yan etki vermemektedir. Folbiol vitamin ilacı alındıktan birkaç saat sonra etkisini göstermeye başlar. Günde bir tablet almak önerilen dozdur. Bu uygulama 4 ay kadar devam edebilir. 1 ve 18 yaş aralığında olan çocuklarda da günde 1 tablet alınması gerekir. Vitamin eksikliğinin durumuna göre günde 3 tablette alınabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Benical reçetesiz alınır mı

Cialis reçetesiz alınır mı

Cataflam reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.