E Nabız Bilgi

Champix SGK karşılıyor mu

02.01.2023
Champix SGK karşılıyor mu

Champix SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere champix SGK ödüyor mu, champix devlet karşılıyor mu ve champix devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Champix, sigara bağımlılığı olan bireyler için üretilmiş sigaraya olan bağımlılığı azaltmaya yarayan bir ilaçtır. İçerisinde vareniklin ana maddesi bulunan nikotin maddesi içermeyen daha çok 0.5 mg veya 1 mg’lık tabletler halinde ambalajlanmış bir şekilde satılan bir ilaçtır. 0.5 mg’lık ambalajlarda 11 tablet bulunmakta ve 1 mg’lık ambalajlar içerisinde 14, 28, 42, 56, 112 tabletler içeren farklı farklı kutularda bulunmaktadır. Champix, sigara içenlerin yoksunluk krizlerini rahat atlatabilmelerine yardımcı bir etkisi vardır. Aynı zamanda sigara içerken alınan hazzın da seviyesini düşürmektedir. Eğer ilacın içerisindeki vareniklin maddesine karşı alerjik belirti gösteren hastaların bu ilacı kullanması sakıncalıdır. Aynı zamanda bu ilacı kullanan bazı hastalarda intihar düşüncesi, eylemi ve girişimi görülmüştür. Bu ilacı kullanırken kendinizi tedirgin, mutsuz, çökkün ve benzeri olumsuz duygular içerisinde hissediyorsanız eğer muhakkak doktorunuza başvurun.

Champix SGK karşılıyor mu?

Champix SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır. Champix SGK tarafından ödemesi yapılmamaktadır. Champix eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.