E Nabız Bilgi

Zoretanin reçetesiz alınır mı

16.02.2023
Zoretanin reçetesiz alınır mı

Zoretanin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere zoretanin reçetesiz satılır mı ve zoretanin eczaneden alınır mı gibi sorular ve cevapları hakkında detaylı bilgi paylaşacağız. Zoretanin aknenin şiddetli türlerinin ve izlerini tedavisinde kullanılan ilaçtır. Eğer aknelerini antibiyotik si tedavi ya da diğer cilt tedavileri ile iyileşmiyorsa Zoretanin kullanabilirsiniz. Ancak doktor kontrolünde kullanmanız daha doğru olacaktır. Çünkü zoretanin tedavi süreci doktor kontrolünde olmalıdır.

10 ve 20 mg’lik kapsüller şeklinde formüle edilen bu ilaç içeriğinde kortizon bulunmamaktadır. Sivilce ve aknelere karşı oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır. Reçete ile satıldığından dolayı bu ilacı doktoru muayenesi olmadan ve doktor reçete etmeden kesinlikle alamazsınız. Dermotologlar tarafından reçete edilir ve onların kontrolünde kullanılması gerekir. Üstelik bu ilacı üç aydan kullanılmanız gerekiyorsa mutlaka ilaç raporu almanız gerekir. Çünkü aile hekimlerinin bile bu ilacı reçete etmeye izinleri yoktur.

Zoretanin özellikle çok büyük derin ve iltihaplı sivilceleri hızlı bir şekilde kurutarak cildin rahatlamasını sağlar. Bunun dışında sivilcelerin neden olduğu iz ve lekelerinde kısa sürede kaybolmasını sağlar.

Zoretanin reçetesiz alınır mı

Zoretanin reçetesiz alınır mı sorusunun hayır olacaktır. Zoretanin reçeli olarak eczanelerden satın alınmaktadır. Zoretanin reçeli olarak yazıldığından dolayı SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır. Aile hekiminin de zoretanin ilacını yazma yetkisi bulunmamaktadır.

Zoretanin yan etkileri nelerdir?

  • ödem
  • yorgunluk
  • kilo kaybı yaşama
  • çarpıntı olma
  • kan şekerinde değişiklik yaşaması
  • bulantı
  • pankreatit
  • kolit

gibi yan etkiler görülebilmektedir. Zoretanin ilacını kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Zoretanin reçetesiz eczane fiyatı

8699580190069 barkod numarası ile zoretanin ilacı eczanelerde yerini almaktadır. 159.64 TL perakende satış fiyatından güncel olarak satılmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.